Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı

Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı 4mevsim1kadin.com

Bal Tarçın Maskesi ile Cilt Bakımı

Bu yazımda sizlere bal tarçın maskesi ile cilt bakımı nasıl olur tarif edeceğim. Dermatolog’a gitmeden önce, çoğumuz sivilcelerini temizlemek için doğal maskelere ve ilaçlara yönelir. Öncelikle size bal ve tarçının cildimize olan faydalarından bahsetmek istiyorum.

Balın cildimize olan faydaları:

Bal cilt için oldukça yararlı bir besindir ve cildi zararlı toksinlerden arındırmaktadır. Bal siyah noktaları azaltır, cildinizi temizler, sivilce ve kırmızı noktaların azalmasında çok etkilidir. Bal kuru ciltleri nemlendirir, yüz kırışıklıklarını azaltır, cildinizi beyazlatarak, ışıltı katar. Bal en güçlü antibiyotik besinler arasında yer almaktadır. Ciltte oluşan bakterilerin yok olmasını sağlamaktadır. Ölü cilt hücrelerimizi parçalayarak vücudumuzdan atılmasını sağlar ve bu şekilde cilt hücrelerini yenilemiş olur. Cildiniz de hasar görmüş dokuları eski hallerine getirmektedir.

Tarçının cildimize olan faydaları:

Tarçının ferahlatıcı bir etkisi vardır cilt üzerinde. Tarçın ile cilt yüzeyindeki hücrelerin yenilenmesini ve güçlenmesini sağlar. Aynı zamanda tam bir antioksidan kaynağıdır. Tarçının cilt bakımı dışında hastalıklara karşı vücudu güçlendirici bir etkisi olduğu da bilinmektedir. Kan şekeri düzeylerini düşürebilir, kalp hastalığının risk faktörlerini azaltabilir.

Bal Tarçın Maskesi Tarifi

Maskeyi yapmadan önce yüzünüzü bebe şampuanı ile yıkayın ve ılık su ile iyice durulayın. Daha sonra malzemelerimizi toplayalım. 3 çorba kaşığı saf bal, 1 çorba kaşığı toz tarçın, küçük bir kap ve maske fırçasına ihtiyacınız olacak. Malzemelerinizi kabın içine koyarak karıştırınız. Karıştırma bittiğinde çikolata gibi görünmelidir. Fırça yardımıyla bu karışımı cildinize yavaşça uygulayın. Uyguladıktan sonra, ortalama 10 dakika bekleyin ve sonrasında ılık su ile durulayın. Birkaç saat sonra yüzünüzü normal bir temizleyici ile temizleyin ve nemlendirici uygulayın.

UYARI:

  • Hassas cildiniz varsa, bu maske cildinizi tahriş edebilir.
  • Bal veya tarçın alerjiniz varsa bu maskeyi denemelisiniz.
  • Bala alerjiniz varsa, yutma veya solumada zorluk çekebilirsiniz.
  • Eğer tarçın alerjiniz varsa, kızarıklık veya tahriş olabilir.

Bal Tarçın Maskesi Cilt Bakımı nasıl yapılır sorusuna umarım yeterli bir cevap olmuştur. Uygulama sonuçlarınızı ve cilt maskeleri, cilt bakımı konularında fikirlerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. 4mevsim1kadin.com için yazdığım bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşırsanız çok sevinirim.

Ayrıca, bir önceki Yüz Bakımı için Doğal Yöntemler yazıma göz atabilirsiniz.

Sevgiyle kalın,

Seda Aydın

Tags: bal tarçın maskesi, bal tarçın maskesi ile cilt bakımı, cilt bakımı

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares